کتاب راهنمای مهرهای پستی ایران

راهنمای مهرهای پستی ایران
  • راهنمای مهرهای پستی ایران

کد کالا: کتاب-مهرهای پستی

وضعیت: 


[به مانا آلبوم منتقل شد : اینجا کلیک کنید]

کتاب راهنمای مهرهای پستی ایران

گردآوری : محمد ندائی

درباره کتاب

جمع آوری پاکت نامه علاوه بر یک سرگرمی، کاری است متداول که در تمام کشورها صورت می  گیرد. پاکت نامه ها با تمبرها و مهرهای پستی نقطه مبداء و مقصد و آدرس گیرنده همراه می باشد و هر کدام یک سندی تاریخی است.زنده یاد دکتر محمد دادخواه تلاش فراوانی برای جمع آوری مهرهای پستی نمودند و ایشان اساس و پایه جمع آوری مهرهای پستی را پایه گذاری کردند.مهرهای پستی که نشانگر نام شهرها و روستاهای ایران عزیزمان از دوره ناصرالدین شاه قاجار تا به امروز می باشد. نام شهرها و روستاها  بدون علت نامگذاری نشده و هر کدام بیانگر قسمتی از تاریخ است و این اسم در بسیاری از مناطق باستانی با قدمتی کهن و با رویدادها و وقایع گوناگون، همچنان حفظ شده است.

این کتاب با کمک و یاری کارشناسان و مجموعه داران بسیاری گردآوری شده است که بدون آنها ارائه این کتاب امکان  پذیر نبود و چون در ایران کتابی جامع و کامل و در دسترس برای مجموعه داران و محققین در زمینه مهرهای پستی نبود این مجموعه را گردآوری شده است .زنده یاد استاد فریدون نوین فرحبخش در سال  1370  کتابی با نام مجموعه مهرهای پستی ایران منتشر کردند.

در کتاب حاضر از کتاب مهرهای پستی ایران جناب آقای حسن شیدا که به زبان انگلیسی می باشد وکتاب الکترونیکی جناب آقای فرزین مصور استفاده شده است( این کتاب الکترونیکی هر ماه به روزرسانی  میشود مهرها و پاکتهای آن اضافه میشود و خرید آن علاوه بر این کتاب به مجموعه داران توصیه می شود) . در توصیف روستاها و شهرها از کتاب لغت نامه دهخدا اثری جاودان از علی اکبر دهخدا(لغت نامه دهخدا،موسسه دهخدا،1377) استفاده شده است. 

کتاب مهرهای پستی ایران در 420 صفحه به معرفی مهرهای پستی ایران به همراه تصویر پاکت نامه های جمهوری اسلامی و پهلوی و قاجار بصورت رنگی و سیاه و سفید می باشد و شرح مختصری از نام شهرها و روستاهای ایران عزیز به همراه نقشه ایران دوره مظفر الدین شاه قاجار که ضمیمه کتاب می باشد.همچنین معرفی مهرهای سانسور پستی ، متفرقه پست و …

در انتهای کتاب نقشه ایران در زمان قاجار با کیفیت بالا قرار داده شده که تصویر قسمتی از آن در سایت آورده شده است.

 
 

جدیدترین اخبار سایت در: 

heartکانال تلگرام تمبرمانا manastamp@


کتاب تمبر

 

در حال بارگذاری...